רעיונות לעבודות למוזיקאים

אין זה סוד שרק מוזיקאים בודדים ויחידי סגולה מגיעים לפרסום ותהילה. היכולת לפרוץ החוצה תלויה במשתנים רבים וכיום זמר שאינו גם שחקן גם רקדן יהיה לו קשה להכנס להיכל התהילה. אך אין זה אומר שאם אתם לא בהיכל הקודש אין אתם ראויים להרוויח את לחמכם בכבוד.

יתרה מזאת ישנם אמנים רבים שהיכולת והפיתוח העסקי שעשו מאפשרים להיום היום להרוויח פי כמה וכמה מאמנים מפורסמים. אז מה אפשר לעשות אתם שואלים. הנה רשימת עצות:

מורה פרטי לכלי נגינה

כיום הורים רבים מזהים בילדיהם את הצורך ליצירתיות. והם מאמינים שעל ידי מוזיקה ניתן לתת מענה לצורך הזה. בני נוער וילדים רבים נשלחים לחוגים בכלי נגינה שונים כגון: פסנתר, אורגן, גיטרה, תופים. אלו כמובן השכיחים. אך יש גם חוגים לחלילית, טרומובון, חצוצרה ועוד כלים רבים. הורים לפעמים מעדיפים את הגמישות שיש למורים פרטיים מאשר למקום מסודר כמו הקונסרבטוריון. למרות שבמקום מסודר יש תנאים יותר איכותיים ולפעמים גם רסיטלים יוקרתיים, לפעמים ישנם מורים פרטיים איכותיים מאוד שבוחרים ללמד דווקא בביתם. לעיתים זה נובע מצרכים משפחתיים, אישיים וכלכליים.

פרילאנסר בתחום עיבוד והלחנה

כיום ישנם אתרים רבים המאפשרים לכל מוזיקאי לקבל פרוייקטים קטנים עד רחבים מאוד אפילו ברמה של משרה מלאה. פרילאנסרים הנרשמים ומקדמים את עצמם ברשתות כמו upwork.com באנגלית או freelancerim.co.il  בעברית, למעשה בונים את העתיד שלהם. ככל המוניטין והדירוג שלהם ברשתות אלו עולה ככה גם בעתיד ירצו לפנות אליהם יותר מעסיקים בידיעה שהאדם הנמצא מאחורי המסך הביא ללקחותיו ביצועים איכותיים ולפי הזמן הדרוש.

מורה במשרד החינוך

כיום ישנם מסלולים רבים למוזיקאים לעשות השלמה לתואר ראשון ותעודת הוראה במוזיקה. כך למשל באקדמיה למוזיקה בירושלים או במכללות חינוך נוספות. התואר שמקנה תעודת הוראה יאפשר לכל אדם, כל עוד עברו נקי להשתלב במערכת החינוך וללמד כיתות שלמות. היתרון בעבודה מסוג זה הינה היציבות הכלכלית, חופשות הקיץ והחג. החסרון הינו התשלום המועט שמקבל מורה מתחיל. יחד עם זאת ככל שהזמן עובר שכר המורה עולה.

הופעות ילדים

כיוום בעידן ימי ההולדת המפוארים שעושים לילדים יש משפחות שמחפשות תוכן איכותי וייחודי. מוזיקאים רבים בעלי יכולת תאטרלית בונים הופעה עבור ילדים שמתאימה בין היתר ליום הולדת. ההפעלה לרוב פעילה וכוללת משחקים, התנסויות בכלי נגינה מעניינים ועוד