מוזיקה לבר מצווה

אירועי בר מצווה הינם אירועים מאוד משמחים וזוהי הזדמנות לחגוג ולהפגש עם כלל בני המשפחה והחברים של חתן המצווה. כמובן שאירוע איכותי כולל בתוכו קייטרינג, ברכות מהמשפחה ומסיבה. במאמר הזה נמליץ על תכנון המסיבה בבר מצווה.

פתיחת האירוע

בפתיחת האירוע נרצה למשתתפים זמן חופשי לדבר. על כן המוזיקה צריכה להיות שקטה נעימה ומאפשרת שיח. נרצה ליצור אווירה רגועה אחרי קלחת העבודות שמהם אנשים לרוב מגיעים. מטרת המוזיקה בשלב הזה הינה ליצור שדה שמשרה אווירה מאוד נעימה וחיובית.

שלב הברכות

בשלב הברכות רוב המשפחות בוחרות לא לשלב מוזיקה. אך עם תכנון מוקדם ניתן להכין מצגת המלווה בשירים המתאימים לתמונות הנצפות. אין ספק שאייטם כזה יכול לשרג את האירוע משמעותית ובכל בר מצווה שבחרו במצגת תמונות עם מוזיקה מתאימה טקס הברכות הפך למשמעותי יותר.

המסיבה

המסיבה היא אירוע מורכב מבחינת בחירת השירים זאת מכיוון שהוא צריך לקלוע לאנשים בגילאים מגוונים. מחבריו וחברותיו של בעל השמחה עד לסבתא וסבא המבוגרים. עבור הדור הצעיר שירים ישראליים עכשווים זה המוזיקה המועדפת עליהם. סגנון זה יכול גם להתקבל אצל הקהל המבוגר יותר. אך סגנון מוזיקה המועדף על המבוגרים חד משמעית לא מקובל על הצעירים והם לא ימצאו את עצמם נהנים. על כן בחירת השירים צריכה להתבצע בשיתוף עם תקליטן מנוסה.

שירי בר מצווה

כיום ישנן חברות רבות הנותנות שירות הלחנה וכתיבת שירים על חתן המצווה. חברות אלו לרוב שולחות שאלון למשפחה ובו שאלות על תכונות האופי, תחביביו ועיסוקו של הנער. לאחר מכן מעבדות את החומר הניתן להם לכדי שיר, מלחינות את השיר ומקליטות אותו באולפן מקצועי. לרוב שיר זה מושמע בשלב הברכות.

יום אולפן הקלטות

הרבה מבני הנוער כיום מושפעים מתכניות הטלוויזיה העוסקות בתחרות שירים. חברות ואולפני הקלטות זיהו את הצורך של בני הנוער לבטא את יכולת השירה שלהם והחלו לשווק מוצרים כגון "יום אולפן לבר מצווה" בו הנער מקליט את עצמו שר שירים עכשווים. ניתן גם להזמין צלם וידאו ליום הזה ולהפיק קליפ שיוקרן במעמד אירוע הבר מצווה וישמר כמזכרת לדורות הבאים.