המדריך לזמר המתחיל

הזמר המתחיל עומד בפני תהליך ארוך של הפקת שירים ועליו לבחור באסטרטגיה המתאימה לו על מנת בעתיד לפרוץ החוצה. עיקר הקושי בתחילת דרכו זה נושא התקציב. לרוב אומנים עובדים בעבודות מזדמנות וחולמים על להצליח בגדול. אך עד ההצלחה עליהם לחיות מהיד לפה בכל הנושא של אורח חיים. הסכום שנותר צריך גם להיות מושקע עבור ה"עסק". כן כן.. זה הרי עסק לכל דבר. ושאלו כל בעל עסק והוא יגיד לכם שבשביל להצליח צריך להשקיע בהתחלה. ואם הדרך שבה השקעתם את הכסף תניב לכם רווחים שיחזירו את ההשקעה אז עליתם על המסלול הנכון.

תקציב עבור אולפני הקלטות

אולפני הקלטות הם למעשה הנכס היקר ביותר ומצד שני החשוב ביותר בקריירה המוזיקלית שלכם. עליכם להבין שאולפן הקלטות מעמיד לרשותכם ציוד יקר ערך שמדי פעם מתבלה או מתקלקל, טכנאי סאונד ומנהל אולפן. וכשאולפן הקלטות מציע לכם מחיר מסויים עליכם לקחת בחשבון שהוא צריך לכסות את כל ההוצאות הללו. לכן אם יש לכם אולפן הקלטות משלכם או שיש לכם קשר לאדם שיש ללו ומוכן לארח אותכם, תוכלו לחסוך כסף רב. אל תקחו את זה כמובן מאליו אומנים רבים משלמים אלפי אם לא עשרות אלפי שקלים כדי להקליט את אלבומם הראשון.

פיתוח קול

בין אם אתם זמרים מקצועיים ובין אם לאו, רצוי לקחת מספר שיעורי פיתוח קול שהינם ייעודיים לאלבום שאתם מפיקים. מורה מקצועית לפיתוח קול תוכל לכוון אתכם ולתת לכם מספר אפשרויות של גווני קול שיתאימו יותר לשירים אותם תבצעו. תארו לכם סיטואציה שאתם משלמים המון כסף לאולפן אבל לא עשיתם עבודת הכנה מספקת לקראת ההקלטה. פיתוח קול זוהי ההכנה הטובה ביותר שתוכלו לעשות.

אכזבות וכישלונות שבדרך

אז זהו. שיהיו. והרבה. אבל אל תפחדו מהם. קחו כל כישלון כהזדמנות לשיפור. עליכם להתנהל כעסק מקצועי ולהבין מה לא עבד בדרך שבחרתם. תשאלו את השאלות הנכונות שיאפשרו לכם ללמוד. תתייעצו עם אנשי מקצוע בתחום ותשאלו אותם על דעתם על הניסיון שעשיתם ואיך הם היו עושים  זאת אחרת. בכל מקרה קחו בחשבון שבכל מקצוע שבו יש סיכון רב יותר לכישלון כך ההצלחה היא זוהרת יותר. זה נכון לגבי הרבה תחומים ולאו דווקא כסולנים.